Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
2 lutego 2014
MŁODZI PRZEJMUJĄ INICJATYWĘ

Ta bezprecedensowa inicjatywa skierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych pozwoli młodym ludziom zdobyć nowe umiejętności i pierwsze doświadczenie zawodowe, pracować z doświadczonymi dziennikarzami oraz zaprezentować swoją twórczość w profesjonalnie wydanej publikacji. Projekt realizowany jest przez grupę inicjatywną składającą się z młodych Bielszczan – Maję Dębowską, Joannę Glogazę, Tomasza Płosę i Marcina Salachnę. Przy wsparciu Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia pozyskali oni środki z funduszu Programu Młodzież w działaniu na przeprowadzenie pilotażowego projektu i wydanie pierwszego numeru magazynu dla młodzieży, tworzonego w całości przez młodych ludzi. W planach projektu jest seria warsztatów, podczas których młodzi ludzie będą pracować pod okiem mentorów nad tworzeniem treści – tekstów, zdjęć, grafik, które ukażą się w pierwszym numerze magazynu. Młodzi ludzie wezmą również udział w spotkaniu kreatywnym, podczas którego ustalą nazwę publikacji oraz podsuną sugestie dotyczące szaty graficznej magazynu. Na 22 marca przewidziane jest także specjalne spotkanie z doświadczonymi i znanymi dziennikarzami, m.in. Jackiem Żakowskim i Grzegorzem Markowskim w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Nasi goście opowiedzą o tajnikach swojej pracy oraz odpowiedzą na pytania młodych ludzi. „Celem tych działań jest zmobilizowanie młodych ludzi do współdecydowania o najważniejszych elementach projektu. Chcemy, by to młodzi ludzie przejęli inicjatywę i decydowali o tym co robimy i jak robimy” mówi Maja Dębowska, koordynatorka projektu. Projekt wspierany jest przez Młodzieżową Radę Miasta Bielska-Białej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie proszone są o przesłanie emailem na adres redakcja@redakcjabb.com próbki swojej twórczości (np. artykułu, opowiadania, zdjęć, linka do portfolio, grafiki, fragmentu pamiętnika, kolażu – jesteśmy otwarci na wszystkie formy!) i krótkiego wyjaśnienia (max. 250 słów) dlaczego chcą z nami współpracować. Zapraszamy do współpracy uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zgłoszenia czekamy do 20 lutego. Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji na www.facebook.com/redakcjaBB lub na Facebooku: www.facebook.com/redakcjaBB