Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
LESŁAWA BŁACHUT
Lesawa_BachutLesława Błachut - urodziła się w Bielsku - Białej. Z wykształcenia jest technikiem chemii. Pracowała w Przedsiębiorstwie Geologicznym badając złoża węgla brunatnego i kamiennego, przyczyniając się tym samym do powstawania nowych kopalń.

Następnie w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji zajmowała się zdatnością wody pitnej, skąd odeszła na emeryturę. Z zamiłowania od lat śpiewa w chórach. Obecnie występuje w "Lutni", który niedawno świętował stu lecie istnienia. Należy także do Koła Turystyki Kolarskiej "Wagant" z Katowic, dzięki któremu poszerza swoją znajomość województwa śląskiego.