Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
17 listopada 2009
PIOTR KOCHAŃSKI

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ


Urodzony w Bielsku Białej w 1961 r. Jego rodzina przyjechała do Bielska w 1945 r. ze Lwowa, gdzie jego dziadek Tadeusz, współprowadził tamtejszy teatr przed II Wojną Światową. Po przyjeździe dziadek wraz z babcią zaangażowali się w odbudowę i działalność bielskiego Teatru Polskiego. Tadeusz Kochański współkierował Teatrem Polskim od jego początków do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Piotr Kochański od 1980 do 1985 r. studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest adwokatem, Partnerem Zarządzającym i założycielem firmy prawniczej Kochański Zięba Rąpała i Partnerzy Sp.J. Specjalizuje się w projektach finansowania przedsięwzięć, w prowadzeniu procesów gospodarczych i w alternatywnych metodach rozwiązywania sporów. Jest jednym z czołowych polskich praktyków w sprawach z zakresu ochrony, administracji i finansowania własności przemysłowej i intelektualnej, a w 2006 r. został uznany za najlepszego polskiego prawnika w dziedzinie IP przez renomowany międzynarodowy publikator prawniczy. W latach 1993-1995 pracował naukowo i wykładał na Uniwersytecie G. Washingtona w Waszyngtonie, Dystrykcie Kolumbii. Członek Krakowskiej Izby Adwokackiej od 1986 r., Warszawskiej Izby Adwokackiej od 1991 r. oraz Izby Adwokackiej Dystryktu Kolumbii od 1995 r. Włada językami angielskim, francuskim i rosyjskim. Obecnie mieszka z rodziną na przedmieściach Warszawy, w Kampinoskim Parku Narodowym. W wolnym czasie maluje i ściga się na motocyklu.