Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

09 grudnia 2009
ŻABY NA ROWERACH

Bielszczanie dobrze znają słynną, ponad 100-letnią kamienicę nr 12 pod żabami przy pl. Wojska Polskiego. Chcemy na tymże placu lub w innym miejscu Bielska postawić odlany z brązu pomnik bielskich żab… na rowerach. Sympatyczna grupa, projektu bielskiej rzeźbiarki, Lidii Sztwiertni, nawiązując do ciekawego detalu architektonicznego doda uroku miastu i stanie się sporą atrakcją turystyczną, miejscem spotkań na szlaku ciekawostek Bielska-Białej oraz zbiórek i startów krótszych i dłuższych wycieczek rowerowych.
 
  zaby  rzeźba
 
Czekamy na zgodę prezydenta miasta na lokalizację i zaczynamy zbiórkę pieniędzy! Potrzebne jest ok. 150 tys. złotych.