Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
JANUSZ SZYMURA
Janusz Szymura
Urodzony 9 marca 1961 r.
Wykształcenie:
1980 - Matura w Liceum im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej.
1980 - 1985 - Studia magisterskie dzienne na Wydziale Organizacji Produkcji Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uzyskany tytuł mgr inż. Organizator przemysłu.
2000 - Roczny program doskonalenia umiejętności menedżerskich w Canadian International Management Institute w Warszawie.

 

W 1989 r. założył i dotąd prowadzi firmę REKORD Systemy Informatyczne Sp. z o. o. w Bielsku-Białej. Jest prezesem jej zarządu i głównym projektantem systemów informatycznych.

Od 1998 r. jest prezesem Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD, a od 2002 r. także firmy REKORD Sportowa Spółka Akcyjna w Bielsku-Białej.

Od 2000 r. firma Rekord SI uzyskuje corocznie certyfikat „Przedsiębiorstwa Fair Play”.

W 2001 r. Janusz Szymura zdobył tytuł Działacza Sportowego Roku 2001 w Bielsku-Białej, a BTS Rekord uznano za najlepszy klub sportowy w Bielsku-Białej.

W 2002 r. firma Rekord SI zdobyła Nagrodę Główną w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą -  „Przedsiębiorstwo Fair Play”. W tymże roku firma Rekord SI została najlepszą małą firmą w Bielsku-Białej, a w 2003 r. laureatem ogólnopolskiego konkursu Polski Sukces.

W 2005 r. Rekord został ponownie najlepszą firmą w Bielsku-Białej w kategorii pracodawcy roku, a w 2006 r. Dobrodziejem Sportu w Bielsku-Białej.

Także w r. 2006 Janusz Szymura został wyróżniony tytułem Menedżera Roku na Śląsku – przyznawanym przez Śląskie Stowarzyszenie Menedżerów pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego za konsekwentnie realizowaną strategię rozwoju kierowanej firmy.

W 2008 roku firma ponownie (drugi raz) otrzymała nagrodę główną w konkursie Przedsiębiorstwo Fair Play.

W 2009 roku – firma otrzymała główną nagrodę w konkursie Forum Jakości Quality International organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W tym samym roku Rekord po raz drugi w swojej historii został Dobrodziejem Sporu w Bielsku-Białej oraz po raz trzeci Firmą Roku w konkursie organizowanym przez Prezydenta Miasta Bielsko-Biała.

W 2010 r. Janusz Szymura odebrał prestiżowy tytuł Lidera Polskiego Biznesu(!) – nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club dla najlepszych polskich firm. – członków BCC. Janusz Szymura zaprojektował zintegrowany system informatyczny RATUSZ, wdrożenie którego w ponad 150 jednostkach administracji samorządowej awansowało REKORD do grona wiodących firm, które dostarczają oprogramowanie do obsługi urzędów miejskich.

Zaprojektował także pakiet programów komputerowych przeznaczonych dla przedsiębiorstw - REKORD.ERP, których wdrożenie umożliwia polskim firmom skuteczne rywalizowanie z zachodnimi konkurentami.

Dzięki Januszowi Szymurze i gronu współpracowników z firmy Rekord SI oraz BTS Rekord i Rekord SSA stworzony został z własnych środków największy w Bielsku-Białej Ośrodek Sportowo-Szkoleniowego w bielskiej dzielnicy Cygański Las. Stanowi on m.in. bazę treningową dla ponad 250 dzieci i młodzieży uprawiających piłkę nożną w Beskidzkim Towarzystwie Sportowym oraz jest miejscem tradycyjnych festynów dla tysięcy pracowników bielskich zakładów pracy.

Do sukcesów sportowych Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego REKORD  należy zaliczyć wicemistrzostwo Polski seniorów (1996), mistrzostwo Polski młodzieży do lat 19 (2008 r.) oraz czterokrotne wicemistrzostwo kraju młodzieży do lat 21 (m. in. w ubiegłym roku). W październiku 2009  Minister Sportu przyznał Januszowi Szymurze brązową oznakę - Zasłużony dla Sportu.