Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
06 listopada 2009
PAMIĘTAJCIE O OGRODACH…
Nasza koleżanka, Helena Dobranowicz, wygłosiła w imieniu Towarzystwa na Politechnice w Krakowie referat „Pamiętajcie o ogrodach… Zielona Bruksela” podczas XVI konferencji „Geniusz loci w sztuce ogrodowej (aspekty historyczne i współczesne).

Bruksela jest  jednym z najbardziej zielonych miast w Europie. Na  jednego  mieszkańca przypada tam aż 40m2 zieleni, a władze uważają, że każda rodzina nie powinna mieć dalej do parku czy skweru, na którym można odpocząć, niż 150 - 200m. Nasze Towarzystwo prowadzi konkurs na Zielony Zakątek w Bielsku-Białej, który ma zbliżone cele.

Zobacz:

  Plakat Konferencji 132.66 KB