Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
04 lipca 2009
BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI

Dziennik Zachodni

Polska Dziennik Zachodni 
3 lipiec 2009, godz. 10:00:00

 

BIELSKO-BIAŁA Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH.

– Nie można zmarnować kontaktów, które podczas 20 lat pracy w parlamentach polskim i europejskim nawiązałam z ludźmi pochodzącymi z naszego miasta albo z miejscowości okolicznych, którzy wyemigrowali stąd za pracą, za żoną, czy mieli z różnych powodów inny pomysł na życie. Porobili kariery, mieszkają gdzieś w świecie i tęsknią do swoich rodzinnych stron. Z wielką ochotą  słuchają co tu się dzieje, chętnie przyjechaliby, a także pomogli. Bez przerwy takich ludzi spotykałam w Warszawie czy na wybrzeżu, w Unii Europejskiej. Również w internecie widać ilu tych ludzi nadal jest zmiastem związanych, komentuje wydarzenia w nim, a na razie nie ma dla nich żadnych propozycji – mówi Grażyna Staniszewska.

Rozsiani po świecie bielszczanie to często ludzie wpływowi. Jednym z nich jest Piotr Isenberg, członek - założyciel nowego towarzystwa. Absolwent bielskiego LO im. Stefana Żeromskiego i ekonomii we Frankfurcie nad Menem, kierujący obecnie działalnością przedstawicielstwa szwajcarskiego banku UBSAG w Polsce, piastujący wiele innych ważnych funkcji. To właśnie z jego inicjatywy w Warszawie od kilku lat działa nieformalnie klub bielszczan. Jego członkowie spotykają się, dyskutują, ale brak czasu nie pozwala im na rozwijanie inicjatyw. Powstanie bielskiego towarzystwa przyjął z dużym zadowoleniem. Uważa, że towarzystwo pomoże przyciągnąć bielszczan do ich miasta.To ludzie bardzo ciekawi, z doświadczeniem, dysponujący dużym know-how, adwokaci, bankowcy, biznesmeni. Gdyby udało sięwykorzystać ich wiedzę, pozycję, kontakty, możliwości, pożytek mieliby wszyscy. (NET)

Źródło:   03072009.pdf / 662.48 KB