Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

19 marca 2012
ŚCIEżKA ZDROWIA DLA SENIORóW MARTIN–SEVER. "PRZEZ RUCH DO ZDROWIA W DOJRZAłYM WIEKU"
projektW roku 2011 Miasto Martin razem z polskim partnerem Towarzystwem Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia otrzymali wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwojowego w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska - Słowacja 2007-2013 na realizacje projektu "Przez ruch do zdrowia w dojrzałym wieku" (nr PL-SK/ZA/IPP/II/067).

 

Jedną z części projektu jest wybudowanie publicznej „Ścieżki zdrowia" w dzielnicy Martin–Sever. Ścieżka zdrowia będzie wykorzystywana do rekreacyjnego biagania, chodzenia a także do realizacjii rekreacyjnych ćwiczeń fizycznych na siedmiu stanowiskach. Ścieżka jest przeznacona dla osób w każdym wieku, ale grupa docelowa dla której jest ona tworzona, to osoby w dojrzałym wieku. Oficjalne otwarcie ścieżki zdrowia odbędzie się w maju 2012 roku, w którym udział weźmie również polski partner. Podczas budowy ścieżki nie będą wycinane żadne drzewa ani krzewy, natomiast planuje się dopełnienie roślinności poprzez posadzenie dalszych drzew.

 

W ramach projektu została wydana informacyjna broszura w języku polskim i słowackim, gdzie znajdziecie podstawowe informacje o projekcie, słowo wstępne lekarza rehabilitacji o tym jak ważny jest regularny i odpowiednio dobrany ruch fizyczny oraz zapoznacie się z zalecanymi ćwiczeniami na poszczególnych stanowiskach Ścieżki zdrowia, dzięki którym rozćwiczycie całe ciało.

Załącznik:

 Broszura-informacyjna.pdf

 

loga-ue

Umieścił Administrator