Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
JERZY BATYCKI
Handlowiec, mieszka w Ustroniu. Pracował w firmach budujących domy, szpitale, ośrodki wczasowe, hotele. W latach 1980-1981 działał w NSZZ "Solidarność". Mieszkał 2 lata w Tallinie (Estonia) jako pracownik firmy „Budimex", która prowadziła prace restauracji Starego Miasta. W "nowej" Polsce budował stacje benzynowe, pracował w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Założył Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych "Delta Partner", które od 10 lat z powodzeniem zajmuje się zdobywaniem funduszy europejskich dla firm i samorządów. Współzałożyciel Klubu Kapitału Śląska Cieszyńskiego. Działał w Unii Demokratycznej, Unii Wolności i Partii Demokratycznej. Współpracował blisko z poseł Grażyną Staniszewską - między innymi przy renowacji ponad 100-letniego pomnika Adama Mickiewicza we Lwowie. Obecnie pracuje jako dyrektor handlowy firmy z branży gazowniczej. Lubi podróże i towarzystwo przyjaciół.