Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
18 września 2009
ZIELONY ZAKĄTEK 2009 - PODSUMOWANIE I ETAPU KONKURSU
18 września zakończył się I etap II edycji Konkursu „Zielony Zakątek w Bielsku-Białej”. Wyróżnienia uzyskały: Rada Osiedla Karpackiego, która postanowiła zagospodarować nieużytki w pobliżu krytego basenu tak, aby mieszkańcy zyskali górkę z torem saneczkowym i tarasem widokowym, skate-park i po prostu sympatyczne miejsce do wypoczynku oraz Rada Osiedla Bielsko-Biała Wschód, która zaprojektowała odbudowę niegdyś ładnego małego parku pomiędzy ulicami Wyzwolenia, Piłsudskiego i Lwowską.

To prawie ścisłe centrum miasta, gdzie każdy skrawek zieleni jest na wagę złota. Powstanie tu plac zabaw z wieloma atrakcjami dla dzieci, mini park linowy i ściana wspinaczkowa, a także stoliki do gry w ping-ponga, warcaby i szachy ogrodowe. Będzie też miejsce do grillowania i altana dla seniorów. Twórcy wyróżnionych projektów pojadą na zaproszenie Jana Olbrychta, posła do Parlamentu Europejskiego, do Brukseli, aby zobaczyć m.in. tamtejsze zielone zakątki.

Zobacz też: