Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

09 grudnia 2009
BIELSKIE RODZINNE RAJDY ROWEROWE
Od XXVII jesiennej edycji w 2009r. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany jest wspólnie przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia i Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów (www.btcbb.pl). Historia rodzinnych rajdów w Bielsku sięga deszczowej jesieni 1996. Zapisało się nań 600 osób, ale z uwagi na rzęsisty deszcz i zaczynającą się właśnie powódź pojechało ostatecznie ok. 300. Od tamtej pory dwa razy do roku: na początek sezonu (ostatnia niedziela kwietnia) i na zakończenie (ok. 21.09, kiedy to obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu) wsiada na rowery i bierze udział w rajdzie po ok. 3000 rowerzystów. Podobne, choć mniej liczne imprezy odbywają się w Bystrej, Czechowicach-Dziedzicach i innych miejscowościach Podbeskidzia.

Pierwszym organizatorem i patronem rajdów była Grażyna Staniszewska (przez 20 lat posłanka na Sejm, senator i poseł do Parlamentu Europejskiego). Potem dołączyło jako współorganizator Beskidzkie Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Sportowo-Rekreacyjnych SUKCES, a od 2005 r. Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów (www.btcbb.pl).

Rodzinne Rajdy Rowerowe Rodzinne Rajdy Rowerowe Rodzinne Rajdy Rowerowe
Rodzinne Rajdy Rowerowe Rodzinne Rajdy Rowerowe

Zobacz: www.rajdy-rowerowe.bielsko.pl  | www.btcbb.pl