Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
ANDRZEJ GRAJEWSKI
Andrzej GrajewskiBielszczanin. Ukończył historię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od blisko 30 lat pracuje w tygodniku „Gość Niedzielny”, publikuje również na łamach innych gazet i tygodników. W latach 80. działacz podziemnych struktur „Solidarności” na Podbeskidziu oraz Solidarności Polsko-Czechosłowackiej.
Autor kilku książek z historii najnowszej Polski i Europy Wschodniej oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych na ten temat, publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Od 1978 r. żonaty z Elżbietą, mają czwórkę dzieci.