Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
17 listopada 2009
MAREK STANISŁAW TROMBSKI

Z-CA PRZEWODNICZĄCEJ ZARZĄDU
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Urodzony w Łodzi. Z Bielskiem-Białą i Podbeskidziem związany na stałe od 1969 roku. Profesor zwyczajny, doktor habilitowany, magister inżynier mechanik, doktor honoris Causa Politechniki Łódzkiej. W Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej, a następnie Akademii Techniczno-Humanistycznej zatrudniony od 1969 roku. Najważniejsze funkcje pełnione na uczelni: organizator i pierwszy dziekan przez dwie kadencje Wydziału Budowy Maszyn i Informatyki, organizator i pierwszy rektor Akademii Techniczno-Humanistycznej od 2001 do 2008 roku. Od lutego 1994 do grudnia 1997 roku był wojewodą bielskim, pełnił też funkcje wiceprzewodniczącego w pierwszej kadencji Sejmiku Województwa Śląskiego. Od 1997 jest wiceprzewodniczącym Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej.