Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
WITOLD DZIERŻAWSKI
Urodzony w 1948 roku w Sopocie, mgr politologii (studiował też historię na UJ), Mistrz Warzywnictwa. Absolwent Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w 1966 roku. Mieszkaniec Bielska do 1965 roku, potem do 1975 roku Komorowic Śląskich. Od października 1975 roku właściciel gospodarstwa rolnego w Ochabach. Rolnik - warzywnik do 1991 roku, potem zastępca Burmistrza Skoczowa, a od 1993 roku do grudnia 1998 roku Burmistrz Skoczowa. Od 1999 do stycznia 2001 organizator i pierwszy kierownik Placówki Zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, od 1 lutego 2001 do listopada 2006 Starosta cieszyński. Obecnie na wcześniejszej emeryturze, właściciel firmy szkoleniowo doradczej.