Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

19 września 2012
OTWARCIE ŚCIEŻKI ZDROWIA DLA SENIORÓW
Umieścił Administrator

Martin-glowna3

 

Czytaj dalej >
 
15 czerwca 2012
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
Umieścił Administrator

15 czerwca 2012 r. w siedzibie Inkubatora Społecznej Przedsiębiorczośc w Bielsku-Białej miało miejsce


WALNE   ZEBRANIE   SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE

TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ BIELSKA-BIAŁEJ I PODBESKIDZIA

 

Czytaj dalej >
 
19 marca 2012
ŚCIEżKA ZDROWIA DLA SENIORóW MARTIN–SEVER. "PRZEZ RUCH DO ZDROWIA W DOJRZAłYM WIEKU"
Umieścił Administrator
W roku 2011 Miasto Martin razem z polskim partnerem Towarzystwem Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia otrzymali wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwojowego w ramach programu Współpracy Transgranicznej Polska - Słowacja 2007-2013 na realizacje projektu "Przez ruch do zdrowia w dojrzałym wieku" (nr PL-SK/ZA/IPP/II/067).

Czytaj dalej >
 
30 maja 2011
PROJEKT - "BAJKOWE MIASTO"
Umieścił Administrator

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia opracowało projekt działań pod hasłem "Bielsko-Biała. Bajkowe Miasto". Jego realizacja będzie możliwa dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta, różnorodnych placówek kulturalnych i oświatowych, środków własnych, zdobyciu wsparcia ze strony sponsorów, jak i dzięki uzyskaniu dotacji z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, którego dysponentem jest Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej. Spośród ponad tysiąca wniosków wybrano w 2010 niewiele ponad 100, którym przyznano środki Funduszu.
Projekt ten wielopłaszczyznowy, zarówno ze względu na cel, jak i na zasięg oddziaływania.
W roku 2010 przeprowadziliśmy w romach projektu szereg artestycznych warsztatów wakacyjnych. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, odbyły się w czterech dziedzinach: plastyczne, ceramiczno-szklarskie, teatralno-bajkoterapeutyczne oraz animacyjne.


 

BM_plakatB1

 

Więcej o projekcie na stronie : Bajkowe Miasto

Do pobrania:

  Oświadczenie 1 

  Oświadczenie 2 

  Regulamin 

 
22 marca 2011
PROJEKT "OGRODY PAMIęCI"
Umieścił Administrator

LOGOOGRODYPAMIECI

Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia od października 2010 realizuje projekt „Ogrody pamięci”.

Wielowątkowy projekt edukacyjno-artystyczny „Ogrody pamięci” ma inspirować młodzież do poznania wielokulturowej przeszłości Bielska-Białej – miasta, w którym setki lat współistniały różne kultury, narody i religie, oraz do szukania śladów tej przeszłości w zabytkach stanowiących nieodłączny element życia naszych przodków. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta do odkrywania zapomnianych obiektów zabytkowych, zdobywania wiedzy na ich temat i jej popularyzacji. Wiedza ta zaprezentowana w ciekawy sposób może zachęcić do aktywnego uczestnictwa we wspólnych działaniach służących ochronie dziedzictwa kulturowego naszego miasta.

Czytaj dalej >