Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

18 października 2009
MARIA KOTERBSKA - HONOROWYM CZŁONKIEM TOWARZYSTWA
thumb_M_Koterbska_418 października 2009 roku Maria Koterbska, wspaniała bielszczanka, która nigdy nie opuściła naszego miasta, przyjęła honorowe członkostwo Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Stosowny dyplom z numerem I i bukietem kwiatów wręczyli jej podczas uroczystego benefisu w Teatrze Polskim z okazji 60-lecia pracy twórczej - Grażyna Staniszewska i Piotr Dudek.
Czytaj dalej >
 
01 grudnia 2009
PIERWSZY ZIELONY ZAKĄTEK - GOTOWY
_01Rada Osiedla Górne Przedmieście i jej przewodnicząca Małgorzata Korzonkiewicz, otworzyła uroczyście pierwszy w pełni zagospodarowany zielony zakątek u zbiegu ulic: Grunwaldzkiej i Zamoyskiego. Na razie krzaczki mają niespełna 20 cm, a trawa jest dopiero co posiana, ale wszystkie urządzenia i ławeczki już stoją, a mieszkańcy tłumnie go odwiedzają.
Czytaj dalej >
 
06 listopada 2009
PAMIĘTAJCIE O OGRODACH…
Nasza koleżanka, Helena Dobranowicz, wygłosiła w imieniu Towarzystwa na Politechnice w Krakowie referat „Pamiętajcie o ogrodach… Zielona Bruksela” podczas XVI konferencji „Geniusz loci w sztuce ogrodowej (aspekty historyczne i współczesne).
Czytaj dalej >
 
20 września 2009
XXVII RODZINNY RAJD ROWEROWY
_rajdW niedzielę 20 września br. miał miejsce w Bielsku-Białej XXVII Rodzinny Rajd Rowerowy. To już czternasty rok wspólnego pedałowania po Bielsku i okolicach, choć pierwsza impreza tego cyklu współorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Rajd, jak zwykle, wystartował o 9.30 spod bielskiego ratusza i po 1,5-godzinie dotarł do Czechowic-Dziedzic na stadion MOSiRu, gdzie czekały na nas rozgrywki sportowe i możliwość przejechania się niezwykłym, integracyjnym 7-osobowym rowerem.
Czytaj dalej >
 
18 września 2009
ZIELONY ZAKĄTEK 2009 - PODSUMOWANIE I ETAPU KONKURSU
18 września zakończył się I etap II edycji Konkursu „Zielony Zakątek w Bielsku-Białej”. Wyróżnienia uzyskały: Rada Osiedla Karpackiego, która postanowiła zagospodarować nieużytki w pobliżu krytego basenu tak, aby mieszkańcy zyskali górkę z torem saneczkowym i tarasem widokowym, skate-park i po prostu sympatyczne miejsce do wypoczynku oraz Rada Osiedla Bielsko-Biała Wschód, która zaprojektowała odbudowę niegdyś ładnego małego parku pomiędzy ulicami Wyzwolenia, Piłsudskiego i Lwowską.
Czytaj dalej >