Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
TOMASZ KOPCZYŃSKI
Bielszczanin, syn malarza Kazimierza Kopczyńskiego zawiązanego z podbeskidziem przez 47 lat. Inżynier, nauczyciel i bankowiec. Ukończył studia magisterskie na AGH w Krakowie. W roku 1971 rozpoczął pracę jako inżynier w Zakładach Belos w Bielsku-Białej, w latach 1973-83 główny automatyk, potem główny energetyk w ZPW Bewelana, od 1984 do 1991 r. pracownik i dyrektor produkcyjny w Przedsiębiorstwie Zagranicznym Marbet. Jednocześnie nauczyciel przedmiotów zawodowych w Policealnym Studium Technicznym, asystent i starszy wykładowca Filii Politechniki Łódzkiej w Bielsku-Białej. Dyrektor Wydziału Przekształceń Własnościowych Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, potem dyrektor Wydziału Polityki Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej. Od 1992r. przewodniczący i członek kilku rad nadzorczych. Od 1995 r. organizator i pierwszy dyrektor Oddziału BRE BANKU S.A. w Bielsku-Białej a od 2004r. doradca w Oddziale Regionalnym BRE BANKU S.A. w Katowicach. Potm praca w kilku spółkach. Prowadził też nadzór nad renowacją zabytkowego Domu Rzemiosła Sukienników w Białej, członek założyciel Bielskiego Centrum Przedsiębiorczości, członek Bielskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauki i Sztuki. Od ubiegłego roku na emeryturze. Żonaty, ojciec 3 synów. Lubi malarstwo, muzykę poważną, kino, podróże i dobrą kuchnię.