Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
ROMAN NEHREBECKI
Ekonomista i przedsiębiorca. Radny Rady Miasta Bielsko-Biała w kadencji 2002-2006. Autor opowiadań i scenariuszy filmowych dla dzieci. Kontynuuje linię artystyczną swojego ojca, światowej sławy twórcy filmów rysunkowych, Władysława Nehrebeckiego (z których najbardziej znane to .Przygody Bolka i Lolka", "Przygody Błękitnego Rycerzyka", "Przygody Baltazara Gąbki"), poprzez zainicjowanie i rozpoczęcie produkcji animowanych filmów dla dzieci w prowadzonym przez siebie Sol-Anima Studio Animacji Rysunkowej im. Władysława Nehrebeckiego. Od lat propaguje ideę stworzenia w Bielsku-Białej parku edukacji i rozrywki dla dzieci tzw. Bolkolandii, na wzór Disneylandu, w oparciu o międzynarodową popularność bohaterów filmów rysunkowych z Bielska-Białej takich jaki: Bolek i Lolek, Reksio, Baltazar Gąbka i wiele innych.