Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
ANDRZEJ KABAT
Urodzony 1959 r. w Jeleśni. Absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Łódzkiej filii w Bielsku-Białej (1984). Studia podyplomowe na Politechnice Krakowskiej. Od 1989 r. przedsiębiorca prywatny, obecnie (od 1992 r.) współwłaściciel Cieszyńskich Zakładów Kartoniarskich SA. W latach 1980-81 działacz Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz uczestnik strajków na bielskiej filii Politechniki Łódzkiej. Od lutego 1982 r. do października 1983 r. redaktor i drukarz podziemnego miesięcznika ukazującego się na Podbeskidziu "Bibuła". W latach 1984-89 członek redakcji i wydawca biuletynu "Solidarność Podbeskidzia". Od października 1988 r. członek Regionalnej Komisji Organizacyjnej "S". W latach 1989-90 sekretarz Wojewódzkiego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność". W ramach WKO organizował kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu w 1989r., oraz kampanię wyborczą w wyborach samorządowych w 1990 r. W latach 1990-1991 organizował lokalny samorząd gospodarczy na Podbeskidziu (Regionalna Izba Handlu i Przemysłu). W latach 1989-1990 współtwórca pierwszej lokalnej rozgłośni radiowej działającej na Podbeskidziu (jednej z pierwszych w kraju) - Radio Delta.