Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
STATUT TOWARZYSTWA
ROZDZIAŁ VI
Postanowienia końcowe

§ 43

  1. Likwidacja majątku Towarzystwa i jego Oddziałów Terenowych następuje na podstawie uchwały Walnego Zebranie Członków odpowiedniego szczebla o rozwiązaniu Stowarzyszenia, które jednocześnie wybiera likwidatora.
  2. Koszty likwidacji pokrywa się z majątku Stowarzyszenia.
  3. Majątek zlikwidowanego Stowarzyszenia przeznacza się na rzecz innej organizacji pozarządowej wskazanej w uchwale Walnego Zebrania Członków o rozwiązaniu Stowarzyszenia. Majątek zlikwidowanego Oddziału Terenowego przechodzi na własność Towarzystwa.

§ 44

Niniejszy statut uchwalono na zebraniu założycielskim Stowarzyszenia 13 lutego 2009 r. w składzie wymienionym na liście założycieli.
§ 45

We wszystkich kwestiach nieuregulowanych w niniejszym statucie, mają zastosowani przepisy ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 roku Prawo o stowarzyszeniach, z późniejszymi zmianami.