Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
DOROTA WIEWIÓRA, Z DOMU SCHREIBER
Urodzona w Bielsku-Białej. Przewodnicząca Zarządu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej. Członek Zarządu Fundacja Centrum Żydowskie w Oświęcimiu i Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu. W swojej pracy koncentruje się głównie na zachowaniu dziedzictwa kulturalnego i materialnego Żydów z Bielska-Białej i okolic. Inicjatorka licznych spotkań i działań mających za cel zachowanie pamięci po społeczności żydowskiej. Odznaczona orderem Zasłużony Działacz Kultury. Ma męża Zbigniewa, córkę, zięcia i wnuczka. W wolnych chwilach uprawia rekreacyjnie sport, głównie jazdę na rowerze, pływanie i nordic wallking.