Projekty
Galerie zdjęć
Partnerzy

NAPISALI O NAS
Dziennik Zachodni: BIELSZCZANIE Z POLSKI I ZE ŚWIATA ZWIERAJĄ SZEREGI
"Zakończyła się rejestracja Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia. Wybrane zostały władze, trwa zakładanie konta, powstaje strona internetowa. Przewodniczącą jest autorka pomysłu Grażyna Staniszewska, zastępcą prof. Marek Trombski, były rektor ATH. ..."
Czytaj artykuł >
NaszeMiasto.pl: WPŁYWOWI BIELSZCZANIE ZAMIERZAJĄ PROMOWAĆ MIASTO I REGION
"Właśnie zostało zarejestrowane Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, które skupia wpływowych, rodowitych bielszczan rozsianych po całym świecie i tych, którzy nadal mieszkają nad Białą. Towarzystwo stawia sobie za cel m.in. promocję miasta w świecie ..."
Czytaj artykuł >

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PDF Drukuj
17 listopada 2009
JAN PICHETA
Urodzony w Zawierciu, do roku 1982 mieszkał w Katowicach, potem w Bielsku-Białej. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Śląskim. Jest nauczycielem, instruktorem ds. kształcenia uzdolnień literackich, trenerem piłki nożnej oraz futsalu, spikerem zawodów piłkarskich, dziennikarzem, recenzentem teatralnym, poetą. Od 1983 r. jest współtwórcą i jurorem Wojewódzkiego i Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa". Zredagował 26 „lipowych" antologii tekstów, a także osiem książek literackich, reporterskich i albumów o sztuce Bielska-Białej i Podbeskidzia. Współpracował i pracował w kilku redakcjach i rozgłośniach. Obecnie jest felietonistą, publicystą i recenzentem miesięcznika społeczno-kulturalnego „Śląsk", autorem kolumny poświęconej beskidzkiej kulturze. Współpracuje z redakcjami kwartalnika „Polonia Włoska" w Rzymie i miesięcznika PZKO „Zwrot" w Czeskim Cieszynie, a także periodyków w Cieszynie, Skoczowie, Chybiu i i Czechowicach-Dziedzicach.